چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

۱. اگه رویا و عشق خود رو پیدا نکردین، یعنی هنوز به دنیا نیامده اید

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

حتما این مورد رو از هر آدم واقعا موفق و هر آدم به ظاهر موفقی هم شنیدین، اما واقعیت اینه که موتور انگیزه آدم فقط با این موضوع روشن می شه و ادامه راه با هل دادن ماشین خیلی آسون نیس و بهتره موتور رو روشن کنین. یکی از اصولی که آدم رو از مغز استخوان به حرکت و سعی وا می داره اینه که از راهی که می روید لذت ببرین.

وقتی عاشق کاری شدید دیگر کسی نمیتونه جلوی شما رو بگیره و به شما برسه.

 

 

خیلی بعیده که شما بتونین در شغل یا کاری که دوست ندارین به درجات بالایی برسین. باور کنین اگه رویای خود رو پیدا کنین و بدونین که واقعا عاشق چه کاری هستین یهو شخص متفاوتی رو در آینه می بینین، یهو ذهن شما حرفایی می زنه که فکر نمی کردین بلد باشین و دستان شما کارایی انجام می ده که تصور نمی کردین توانایی انجام اونا رو داشته باشین.

واسه موفقیت باید تغییر کرد و عشق قوی ترین موتور تغییره.

 

 

پس اگه هنوز احساس می کنین عشق و رویای خود رو پیدا نکردین، فرصت رو از دست ندین. شاید چند سال طول بکشه اما ارزشش رو داره که کاری انجام بدین که شب ، هنگام خواب واسه شروع فردا لحظه تعدادی کنین.

۲. کارمند بهتری باشین، فقط در بهترین شرکتا کار کنین و خودتون رو خوب اثبات کنین

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

خیلی از ما که آرزوی پولدار شدن رو داریم کارمند هستیم و واسه شخص دیگری کار می کنیم. اگه احساس می کنین این کار به رسیدن شما به پول آسیب وارد می کنه هزار بار اشتباه می کنین. محل کارتون هر قدر هم که درآمد خوبی واسه شما نداشته باشه، مهم ترین میدون واسه اثبات تواناییا و ایجاد فرصتا واسه شماس. کارمند بودن می تونه بزرگ ترین سکوی پرتاب شما به طرف موفقیت باشه، اما نه هر کارمندی بودن. نکته اینه که باید هم جای درست کار کنین و هم بهترین خودتون باشین. در هر شرکتی خصوصا شرکتای بزرگ و موفق فرصتای بیشماری واسه شما هست که تنها با نشون دادن خودتون به عنوان یک فرد معتمد، توانا و مسئولیت پذیر می تونین به اونا دست پیدا کنین.

نه دانشگاه و نه مطالعه از اینترنت، هیچکدام به اندازه کار کردن در یک شرکت موفق و موثر بودن در اون نمیتونه شما رو واسه پرواز پرورش بده.

 

 

پس همین الان به راه شغلی خود فکر کنین، اگه در جایی کار می کنین که سازمان خوبی نیس و همه افراد، تنبل و غیرمتخصص هستن، هر چه سریع تر به فکر شرکتی جدید، موفق و بهره ور باشین که اونجا بتونین توانایی خود رو نشون داده و همیشه به عنوان کارمند، بهترینِ خودتون باشین.

۳. همیشه در حال یادگیری باشین، قدم به قدم متخصص شید و در رشته خود بهترین باشین نه نفر دوم، اگه لازم شد مربی خوبی پیدا کنین

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

متخصص بودن در یک رشته خاص، به معنای درآمد بالا و بهترین بودن در همون رشته، به معنای پولدار شدنه. تخصص پیدا کردن یا بهترین شدن معنیش این نیس که ظرف یک هفته یهو در یک رشته متخصص شید، این موضوع مثل تفکر کایزن ژاپنیا باید قدم به قدم و به طور همیشگی انجام شه.

رابطه تخصص با پول مثل المپیک با مداله، نفر اول تخصص، طلا میگیره که بی آخر ارزش بیشتری نسبت به مدال نقره و برنز نفرات بعدی داره.

 

 

همیشه باید در حال یادگیری و رشد باشین، چون وگرنه هم خود رو به درستی نخواهید شناخت هم اینکه خیلی از فرصتای موقت یادگیری رو از دست میدید که دوباره تکرار نخوان شد. حتی تصورش رو هم نمی تونین بکنین که چه تخصصای ساده و کم درآمدی می تونن تبدیل به یک مشاغلی بسیار پردرآمد شن، تنها اگه در اون کار بهترین شید. حال این کار می تونه نظافت خونه باشه یا حسابداری یا کارمند مغازه یا هر شغلی که به ظاهر نمیتونه شما رو میلیاردر کنه، غافل از اینکه اگه به قله های این مشاغل نزدیک شید زندگی شما به خاطر این بهش رو می شه.

مورد آخر اینکه واسه رسیدن به قله و تخصص پیدا کردن نیازمند یک مربی خوب هستین، شاید واسه همه این راه حل درست نباشه، اما در بیشتر مواقع داشتن یک مربی و یک الگوی در دسترس، می تونه رقابتای بزرگی رو واسه شما آسون کنه و باعث شه تصمیمات بسیار بهتری در زندگی بگیرین.

۴. واسه پولدار شدن باید کالری مصرف کرد، باید به استقبال رقابتای جدید رفت و کالری رو در جهت درست استفاده کرد

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

پولدار شدن مثل کاهش وزنه. خیلی از ما در جستجوی خوراکیایی هستیم که ما رو لاغر کنن، از چای سبز لاغرکننده ی تقلبی گرفته تا هر چیزی رو که در تلگرام ببینیم. اما وزن کم کردن و پولدار شدن یک چیز مشترک دارن. آدم باید عرق بریزه تا اونا رو به دست آورد.

نمی تونین وقتی دست تون توی جیب تونه از نردبان موفقیت بالا برید.

– آرنولد شوارتزنگر

 

 

شاید بگید این نکته ای کلیشه ایه، اما حرف ما تنها این نیس که بدون سعی به جایی نمی رسید، حرف اصلی ما اینه که هوشمندانه تر زندگی کنین و کالری مصرفی خود رو در جهت موفقیت صرف کنین، چون مثل زمان که محدوده، در طول روز هم شما کالری محدودی دارین. مثلا به جای اینکه شبا وقت بذارین و واسه قدم زدن به پارک برید، هر روز صبح تا محل کار پیاده روی کنین. این کار هم ذهن شما رو صبحا سرحال تر می کنه، هم یافتن آدرس و جهت یابی ذهن شما رو تقویت می کنه و نکته دیگر اینکه دیدن آدما، چیزها و مسائل جور واجور در طول راه، خلاقیت شما رو افزایش می ده. جدا از اینکه این، شب هم لازم نیس دوباره نیم ساعت پیاده روی کنین و می تونین این زمان رو به کار دیگری اختصاص بدین. کافیه به ۲۴ ساعت خود نگاهی بندازین و ببینین که انرژی خود رو صرف چه کارایی می کنین و اگه انرژی خاصی در جهت موفقیت صرف نمی کنین، همین حالا تصمیم بگیرین و کالریای خود رو در جهت موفقیت بذارین. شما با صبر کردن و خوردن و خوابیدن پولدار نخواهید شد، مگه اونکه شاهزاده ای عرب باشین یا پدرتون قبلا عرق ریخته باشه یا اینکه از راه خلاف بخواهید پول درآرین که دیگر احتیاجی به خوندن ادامه مقاله ندارین. واسه پولدار شدن باید تصمیم بگیرین، باید روی کاغذ بنویسین و به دیوار بزنین، تصویر پس زمینه موبایل و کامپیوتر خود رو هم باید بخاطر این عوض کنین.

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

خلاقیت-خلاقخلاقیت-خلاقخلاقیت-خلاق

اگه به شما رقابت جدیدی از طرف مدیرتون پیشنهاد شد، نترسین چون این بهترین فرصت واسه حرکت رو به جلوه حتی اگه شکست بخورین در آخر سود می کنین.

 

 

بیشتر ما زمانی که یک تغییر در روند کار یا یک پروژه جدید مطرح می شه، عقب وای میستیم و صبر می کنیم بقیه این رقابت جدید رو پیش ببرن و اگه موفق شدن شمام از اونا درس بگیرین. دقیقا این همون کاریه که باعث می شه در بیشتر اوقات عقب بمونین و کم کم از دایره افراد رو به رشد و موفق بیرون بیایید. نه تنها از رقابت جدید نترسین بلکه به مدیر خود هم بگید که به دنبال رقابت هستین و هر پروژه جدیدی که پیش اومد دوست دارین که خود رو بیازمایید.

۵. زمان رو هدر ندین و از ابزارهایی مثل موبایل که بیشترین وقت رو از شما می گیرن، در جهت بهتری استفاده کنین

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

یک دقیقه چه واسه شما چه واسه یک کارمند رستوران که با تموم وجود کار می کنه و یاد میگیره و چه واسه کسی که در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه تحصیل می کنه، یه جوره. شما دقیقهای خود رو در تلگرام و تفریحات دیگر صرف کردین، اون کارمند رستوران با سرمایه گذاری دقیقه هاش بعد از ۳ سال، رستوران کوچیک خود رو زد و اون دانشجو، دکترای رشته مورد علاقه اش رو گرفت و پیشنهادا پشت سر هم به سویش سرازیر شد.

یک موبایل، هم می تونه نصف وقت آزاد شما رو نابود کنه و هم می تونه مربی شما واسه یادگیری زبون یا یک تخصص باشه، تصمیم با خودتونه.

 

 

این دقایق به مثل سکهایی هستن که می تونین در تفریحات سرمایه گذاری کنین یا در آینده. تصمیم با خود شماس. مثلا واسه اینکه چک کنین واقعا این مورد رو رعایت می کنین نگاهی به اپلیکیشنای موبایل خود بندازین. بیشتر اپلیکیشناتون بازیایی مثل clash of clans یا بازیای بی مورد و بدون فایده هستن یا اپلیکیشن ّهای فوق العاده ای ماننده doulingo واسه یادگیری زبون جدید یا اپلیکیشنایی که به مدیریت زمان و بهره وری شما کمک می کنن؟ اگه واقعا جواب سوال «چیجوری پولدار شیم» رو می خواید بدونین، باید حولوحوش جور واجور زندگی خود رو بخاطر این بذارین. تلفن هوشمند به دلیل اینکه بخش بزرگی از زندگی روزمره ما رو اشغال کرده یکی از این جنبه های بزرگه و هم می تونه بسیار واسه موفقیت شما به درد بخور باشه و هم می تونه یک اسباب بازی واسه هدر رفتن زندگی شما.

۶. نسبت به دور تون تیزبین باشین، فرصتا و نیازها رو ببینین و «تفکر سیستمی» رو تو ذهن خود پرورش بدین

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

شاید بگید تیزبینی و تفکر سیستمی چه ارتباطی با هم و چه ارتباطی با اینکه چیجوری پولدار شیم دارن. اول اینکه بگیم تعریف ساده ی تفکر سیستمی اینه که بتونیم لایه های زیرین یک اتفاق رو ببینیم و بتونیم روابط علّی و معلولی ای رو تشخیص دهیم که این اتفاق رو به وجود آورده ان و این سیستم روابط علّی و معلولی به ما کمک می کنه فرصتا رو بشناسیم و بتونیم یک اتفاق رو تکرار کنیم. این موضوع نیازمند تیزبینی و توجه بالا هم هست، چون خیلی از اتفاقات کوچیک و بزرگ و مهم رو نخواهیم دید و بدون داشتن اطلاعات کافی نمی شه یک سیستم درست و منطقی از دلیلا و معلولا رو ساخت. سرتون درد گرفت؟ مثلا فرض کنین به یک داهات سفر کردین و پیرمردی رو دیده اید که یه جور خاص از کفش رو می دوزد.

تیزبینی نمی ذاره اطلاعات رو از دست بدین اما تفکر سیستمی به شما امکان بررسی اطلاعات و ترسیم فرصت رو می ده، یک عقاب فقط با چشم شکار نمی کنه، بلکه با تفکر سیستمی می فهمه در چه زمانی باید حمله کنه.

 

 

اگه تیزبین باشین و تفکر سیستمی داشته باشین تنها به این اکتفا نمی کنین که به پیرمرد «خسته نباشید» بگید. بلکه به شرایط مُد در شهر خود توجه می کنین، به اینکه قیمت تموم شده ی این محصول چقدره، احتیاجی در بازار واسه این محصول هست؟ امکان افزایش تولید این محصول هست؟ امکان ایجاد تنوع در این محصول یا افزایش کیفیت هست یا نه؟ رقبای این محصول چه کسائی هستن و چه جوری می تونین محصولی رقابتی رو به شهر خود ببرین و فروش خوبی داشته باشین؟ و هزار سوال دیگر که سیستم ذهنی شما رو تشکیل میدن. مثل این فرصتای نپخته و به ظاهر بی ارزش هزاران بار در زندگی شما اتفاق خواهد افتاد که کسی قبل از شما به اونا توجه نکرده. بزرگ ترین اشتباه در این مورد اینه که به خود بگید «چون کسی این کار رو نکرده یا چون کسی این ایده رو ندیده، پس حتما درست نیس.» نه، هزاران فرصت پنهون در همین دور تون هست که منتظر تیزبینی و تفکر سیستمی شمان.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کتاب به بچه ها گفتن از بچه ها شنیدن؛ کتابی واسه مادرانی که کودکانی لجباز دارن

مورد بعدی اینه که نیازای بازار رو ببینین. وقتی می ببینن که مثلا واسه یک تخصص در بخش کاری شما صدها آگهی استخدام هست یا اینکه می ببینن در دنیای غرب یک تخصص خیلی در حال رشده باید کم کم متوجه اون شید که اگه شما زودتر اقدام نکنین یک فرصت بزرگ رو از دست میدید.

۷. پولدار به نظر برسین و به جایایی برید که پولدارها می رن

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

شاید بگید من اهل خودنمایی نیستم و دوست دارم به خاطر چیزی که هستم منو بخوان، اما شما به خاطر سوال «چیجوری پولدار شیم» اینجا هستین ، می خواید بدونین راه پولدار شدن چیه و کمی باید واقعیتای تلخ رو ببینین. پس همین الان تفکرات قدیمی خودتون رو تایپ کنین، پرینت کنین و در یک محل امن با کبریت بی خطر آتیش بزنین و عالی لحظه به لحظه آتیش گرفتن این تفکر رو تماشا کنین. نه تنها در کار، بلکه در زندگی هم ظاهر مهمه. اگه حتی واسه همسر خود با ظاهری کثیف و ژولیده حاضر شدین، بدونین همسر شمام از این موضوع شاکیه و روز به روز از چشم اون می افتین چه برسه به کسی که واسه بار اول در یک جلسه ی کاری یا مصاحبه ی شغلی شما رو دیده و ذهنش در ۵ ثانیه ی اول تا ته خط رو قضاوت می کنن.

بعضی وقتا فرصتایی که در یک ساعت گپ زدن در یک باشگاه بدنسازی لوکس پیش میاد از کل فرصتایی که تا به حال دیده اید مهم تر و بزرگ تر هستن.

 

 

اگه آزادکار (فریلنسر) هستین یا واسه شغل جدیدی خواسته دادین، اثر یک ظاهر شیک و گرانقیمت به طور مستقیم در قیمت شما اثر داره. همین الان به فکر خریدن لباسای شیک باشین، به آراستگی خود حتی زمانی که جلسه ی کاری ندارین فکر کنین چون شانس پولدار شدن شما با ظاهر بد تقریبا نزدیک به صفر هستش. هر از چند بعضی وقتا ولخرجی کنین و یک سفر حتی دو روزه به یک جای لوکس برید. خیلی از فرصتای بزرگ واسه پولدار شدن در مکانی اتفاق می افتن که تعداد ثروتمندان در متر مربع بیشتره، مثلا شما شانس بیشتری واسه یافتن دوستان جدید و فرصتای جدید در یک هتل ۵ ستاره ی لوکس یا یک باشگاه بدنسازی لوکس دارین تا در مسافرخانه ای ۳۰ کیلومتر دورتر از شهر یا یک باشگاه ارزون قیمت ته کوچه ی بیست و دوم! حتی نمی تونین تصورش رو بکنین که چه پتانسیلایی خصوصا در ایران اینجاا پنهون و شما هنوز سر جای خود نشسته اید و فکر می کنین واسه هر کاری پارتی لازمه.

۸. مهارتای ارتباطی، قدرت گفتگو و افزایش کاریزما رو جزو درسا و تمرینات روزانه بذارین

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

ما میدونیم که شما مار هفت خط هستین و گنجشک رو رنگ می کنین جای دکل حفاری می فروشید، اما بدیش اینه باید به شما بگیم به احتمال خیلی زیاد از اصول گفتگو مطلع نیستین. بی ادبی ما رو عفو بفرمایید، اما قدرت گفتگو چیزی نیس که شما به انتهای اون برسین و خط پایان رو در حالی که اشک شوق دارین رد کنین، این موضوع احتیاج به کار کردن بسیار زیاد روی زبون بدن، اصول جدید گفتگو، فن بیان و بسیاری مهارتای دیگر داره که همه نیازمند تمرین و مطالعه هستن. خدا رو شکر کاریزما در ایران اونقدر زیاده که شما باید پدیده ای جدیدی در خود ایجاد کنین تا بتونین روی بقیه اثر بذارین.

نوشتن، گفتگو، زبون بدن، فن بیان و… همه مهم هستن و بدون اونا باید صدبرابر بیشتر سعی کنین.

 

 

کاریزمای واقعی زمانی اتفاق میفته که مثل قدرت گفتگو، تموم اصول اونو بدونین. تاثیرگذاری و فن بیان خوب، فرصتایی رو واسه شما نمایان می کنن که حتی تصور اونو نمی کنین و شک نکنین که بدون این مهارت ها هیچکی ارزش واقعی شما رو نخواد شناخت. مهارتای ارتباطی به اینجا ختم نمی شن، از تاثیرگذاری روی بقیه گرفته تا شناخت زبون بدن تا هزار و یک بُعد دیگر که همه واسه موفقیت اجباری هستن و باید هر روز در موردشان مطالعه و تمرین داشته باشین. مورد آخر و بسیار مهم، برخورد اوله. باید در برخورد اول جذاب به نظر برسین تا شانسی واسه رسیدن به فرصتای جدید داشته باشین.

۹.مدیریت هزینه ها، پس انداز و سرمایه گذاری در هر جا که ممکنه

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

واسه پولدار شدن باید سرمایه گذاری کنین و واسه این کار باید پول داشته باشین! شاید بگید ما با این درآمدای کم، پول مون کجا بود؟ اینجاس که می گیم نه، شما اگه اینترنت دارین و وقت دارین که این مقاله رو بخونین، شاید در حدی پول دارین که بتونین پس انداز کنین. اینکه شما قدرت کاهش هزینه ها یا مدیریت هزینه های خود رو ندارین و نمی خواهید کوچیک ترین سختی ای بکشین بحث دیگریه چون پولدار شدن بدون سختی مثل لاغری بدون کم کردن غذاه. اگه مدیریت هزینه واسه تون سخته خود رو در عمل انجام شده بذارین،: وام بگیرین، تکه زمینی بخرین و قسط اونو بدین. این یک راه حل فوق العاده واسه افرادیه که این کار واسه شون سخته. اگه همسرتون زیاد از حد خرج می کنه خیلی روشن و شفاف برنامه چند ساله ای درست کنین و بگید با از دست دادن چه چیزایی در آینده، چی به دست میارید. مطمئن باشین که پس انداز کردن غیرممکن نیس (منتظر چه هستین؟ ماشین حساب رو از کمد در بیارین و شروع کنین).

داشتن پس انداز فقط واسه مقابله با مشکلات پیش بینی نشده نیس بلکه به شما کمک می کنه با ناراحتی از کنار فرصتای نایاب نگذرید و همیشه مقداری پول واسه خطر داشته باشین.

 

 

نکته بعدی اینه که از سرمایه گذاری نترسین، چه سرمایه گذارهای مطمئن و چه سرمایه گذاریایی که خطر دارن. کافیه با یک متخصص بازار سهام مشورت کنین یا پول خود رو به مراکزی مثل صندوقای سرمایه گذاری مشترک بسپارید که به طور تخصصی این کار رو انجام میدن. در هر صورت فکر نکنین که بدون صرف وقت و هزینه، پول شما خود به خود در حساب شما زیاد می شه. پس دیگر این بهونه رو نیارین که پول ندارین. مثلا شما می تونین به سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران مراجعه کنین و در منوی «صندوقا» به بخش «سهام» یا «درآمد ثابت» برید و ببینین که در بخش سهام تا بیشتر از ۵۰ درصد و در بخش درآمد ثابت تا بیشتر از ۲۰ درصد سود به مشتریان پرداخت شده. واسه این کار کافیه موارد رو طبق میزان سود پرداخت شده منظم کنین.

۱۰. تخصصای کم پیدا رو یاد بگیرین نه تخصصای عادی، قیمت خود رو بدونین و خود رو ارزون نفروشید

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

یکی از سنتی ترین و راحت ترین روشای پولدار شدن خاص بودن و نادر بودنه. همونجوری که الماس و بعضی از عناصر به طور شگفت انگیزی و بدون هیچ دلیل فیزیکی، گرانقیمت هستن شمام می تونین با نادر بودن شانس پولدار شدن خود رو بالا ببرین. فرض کنین می خواید یک زبون جدید یاد بگیرین. کافیه یک تحقیق بکنین و ببینین که مثلا ۸۰ درصد افراد دو زبانه ، انگلیسی و بقیه بیشتر فرانسوی، آلمانی و اسپانیولی رو به عنوان زبون دوم انتخاب کردن. از طرف دیگه رابطه کشور ما با کشور چین در این چند سال و نقش همیشه رو به افزایش این کشور در اقتصاد جهانی، یک موضوع غیرقابل انکاره. حال به نظر شما چه جوری می تونین نادر باشین؟ زبون چینی رو حتی به شکل دست و پا شکسته یاد بگیرین و ببینین که دستمزد شما چند برابر یک فردی خواهد بو که زبون انگلیسی رو مثل بلبل حرف می زنه.

اولین روش قیمت گذاری در زندگی بشر این بوده که هر چیزی چقدر کمیابه. پس اگه درآمد بیشتر می خواید تخصصای کم پیدا رو یاد بگیرین

 

 

این موضوع در مورد هزاران فرصت دیگر هم صدق می کنه، از تخصصای دنیای کامپیوتر گرفته تا هنر تا صنعت و هر جای دیگر. البته قیمت گذاری طبق کم پیدا بودن متخصصین، در بقیه کشورهای جهان به این راحتی نیس چون عموما تخصص نادر، خواسته کمی هم داره یا اینکه اونقدر کسب تخصص در اون رشته سخته که متخصصین اون نادر شدن، اما در ایران عزیز ما اینطور نیس. تخصصایی آسون و در عین حال پرتقاضا وجود دارن که افراد کمی در اونا تخصص دارن و فرصت درآمدای خارق العاده ای رو ایجاد کردن که بعضی وقتا افراد تیزبین اونا رو شکار کردن. مثلا راهنمای توری که زبون چینی یا زبانی غیرانگلیسی بلده، درآمدی نزدیک به دو تا سه برابر راهنمای توری داره که زبون انگلیسی بلده. نکته آخر هم اینکه بدونین که چقدر نادر هستین و اگه واقعا در کاری تخصص دارین که خواسته اون خیلی بیشتر از تعداد متخصصین اون بخش، قیمت خود رو بالا ببرین، چون کارفرما هیچ موقع ارزش گذاری دقیقی روی شما انجام نمی ده و بیشتر به تامین منافع خودش از راه به خدمت گرفتن تخصص تون فکر میکنه. مورد آخر این نکته هم اینکه تخصص کم پیدا حتما کارایی نیس که هیچکی خواسته اونو نداره و هیچکی اونو نمی شناسه، این کم پیدا بودن می تونه در عمق یک تخصص باشه یا می تونه شاخه خاص از یک تخصص عادی باشه که خواسته واسه اون هست اما نیروی متخصص کافی واسه اون وجود نداره.

۱۱. دوستان درستی انتخاب کنین، شبکه دوستان خود رو مدیریت کنین چون تموم کارا رو نمی تونین به تنهایی انجام بدین

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

بخواهید یا نخواهید بیشتر فرصتایی که در زندگی ثروتمندان پیش اومده به دلیل دوستان اونا بوده. چه به دنبال فرصتای شغلی خوب باشین چه به دنبال فرصتای کارآفرینی یا هر فرصت دیگری که فکرش رو کنین، اگه شبکه دوستانِ بزرگ تر و باکیفیت تری داشته باشین، شک نداشته باشین تعداد فرصتایی که واسه شما پیش خواهد اومد بیشتر هستش. دوستان شما می تونن افرادی متخصص در موردای جور واجور باشن که به شما در تحقق هدف تون به عنوان کارآفرین کمک می کنن، مثل دوستانی که در سازمانای بزرگ کار می کنن و اگه رابطه خود با اونا رو خوب مدیریت کرده باشین و در حافظه ی اونا حضور فعال تری داشته باشین، در صورتی که فرصتی جلو اونا بگیره به طور قطع شما رو به عنوان یکی از گزینه ها مطرح می کنن، چه شما کارمند باشین، چه فریلنسر و چه کارآفرین.

زمان پیدا کردن طلا در کوه و دشت تموم شده، در زمان الان فرصتای ثروت رو باید پیش بقیه پیدا.

 

 

این موضوع تنها به فرصتا ختم نمی شه، دوستان خوب در تشکیل شخصیت شما، فرهنگ اجتماعی، مهارتای ارتباطی، تخصصا، ایده ها و بسیاری عناصر مهم واسه پولدار شدن، اثر مستقیم دارن. اونا مثل منبع بی نهایتی از علم و فرصت هستن که تنها با توجه شما و مدیریت شما مهم می شن و اگه دوستان اشتباهی انتخاب کنین و از معنی دوستی تنها به دنبال هدف تفریح و وقت گذرانی باشین قاعدتا سود ملموسی هم از این دوستیا نخواهید داشت. حتما خودِ دوستان شما نباید پولدار یا متخصصی خارق العاده باشن تا واسه شما سود داشته باشن، بلکه یک دوست خوب که به شما انگیزه بده و در سختیا کنار شما باشه هم می تونه شما رو در رسیدن به اهداف تون کمک کنه.

چیجوری پولدار شیم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدونین آموزشی

واسه رشد کردن باید با افرادی بهتر از خودتون دوست باشین

 

 

دسته‌ها: آموزشی