آب وهوای غیر قابل پیش بینی فصل بهار باعث می شه که کارتون در انتخاب لباس و تیپ بهاری خیلی راحت نباشه. در این فصل بیشتر افراد معمولا دل شون می خواد لباسای بهاری و خنک بپوشن اما ویژگی روزهای بهاری اینه که در چشم به هم زدنی شرایط جوی اونقدر به هم می ریزه و سرد می شه که افراد مجبورند دوباره به لباسای زمستونی پناه ببرن و از فردا دوباره روز از نو روزی از نو. همراه ما باشین، در این مطلب می خواهیم درباره تیپ بهاری نکات بسیار مفیدی در اختیارتون بذاریم و به شما بگیم که در فصل بهار پوشیدن و سِت کردن کدوم لباسا و رنگ موها، هم روحیه تون رو در سال جدید عوض می کنن و هم متناسب با آب و هوای این فصله.

 

تیپ بهاری واسه خانوما

۱. پارچهای گل دار انتخاب کنین

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

پارچهای گل دار ازجمله بهترین انتخابا واسه فصل بهار و تیپ بهاری هستن. اگه در روزهای بهار به مهمانی دعوت شدید، یک پیراهن گل دار تا روی زانو بهتر از پیراهنای بلنده که سن تون رو بیشتر نشون میدن.

اگه بالاتنه ای لاغر دارین، واسه بهار امسال پیراهنایی با پارچهای گل دار و بندی تهیه کنین. پیراهنایی که در بخش دامن کمی گشادتر هستن و در بدن شما آزادتر وای میستن. اگه بازوهایتان لاغره، پیراهنایی با یقهای وایس تاده و بدون آستین مناسب شمان. واسه یک دورهمی یا گردش در هوای آزاد، شکلای جور واجور شلوارهای طرح دار و ساده با مانتوهای جلو باز نخی خیلی راحتهِت می شن. اگه مانتوها و بلوزهای طرح دار و رنگی انتخاب شما واسه تیپ بهاری امسال تون هستن، شلوارهای جین تک رنگ رو با اونا ست کنین. استفاه از کیفای گل دار از برندهای مشهور یا طرحای سنتی یک ایده ی جالب دیگر واسه یک تیپ بهاری شیک و سرزندهه که حسابی روحیه تون رو عوض می کنه.

۲. دستمال گردنای خوشحال رو فراموش نکنین

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

جدا از اینکه شال و روسریای گل دار و خوشحال به عنوان پوشش، سِت کردن دستمال گردنای خوشحال و طرح دار رنگی با لباس تون در مهمانیا یک اکسسوری شیک و چشم گیره. دستمال گردن رو می تونین با بلوز و دامنای تنگ و کوتاه، پیراهنای کوتاه، بلوز و شلوار و حتی پیراهنای بلند تابستونی هماهنگ کنین. معمولا دستمال گردنایی که رنگ و طرحی متفاوت با لباس داشته باشن شکیل تر هستن، پس نگران سِت کردن دستمال گردن گل گلی تون نباشید.

۳. صندل بندی و نیم بوت گل دار بپوشید

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

واسه روزهای آفتابی بهاری و یک تیپ نه چندون رسمی یک جفت «صندل بندی» انتخاب خوبی واسه سِت کردن با شلوارهای پارچه ای گشاد یا شلوارهای جین و کتان سنتی و راستهه. اگه هم اهل پوشیدن صندل بندی نیستین نیم بوتای گلدار یا صندلای پاشنه بلند هنوزم انتخابای به درد بخوری به ویژه واسه مهمانی و دورهمی هستن.

۴. از جواهرات و اکسسوریای رنگی استفاده کنین

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

زیورآلات خوشحال با سنگ، مروارید، پَر و زلم زیمبوهای رنگی بهترین اکسسوریای تکمیل کننده واسه یک تیپ بهاری هستن. استفاده از اکسسوریایی با سنگ و مهرهایی به رنگای سبز (زمرد)، زرد، قهوه ای و صورتی (کوارتز) و هم رنگایی مثل قرمز با استفاده از سنگایی مثل «اوپال آتشین» و «عقیق»، رنگ آبی با استفاده از سنگ «آکوامارین» و رنگ بژ و یشمی انتخابای خوبی واسه روزهای رو به گرمی فصل بهار هستن.

۵. جوراب شلواری بپوشید

واسه خانومایی که اهل پوشیدن دامن و پیراهن زیر مانتو هستن، یکی از بهترین انتخابا در این فصل جوراب شلواریای کلفت (نه پشمی) به رنگای جور واجور و ست کردن اونا با کفش، شال و روسری و روپوشه.

۶. رنگ موهای مناسب فصل بهار رو انتخاب کنین

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

یکی از مهم ترین نگرانیای خانومای ایرونی واسه شروع فصل بهار انتخاب یک رنگ موی شیک و مد روزه. به باور ی کارشناسان زیبایی، اگه خانوما با توجه به رنگ پوست، رنگ چشما و علاقه یا نبود علاقه شون به آرایش صورت، رنگ موی مورد نظرشون رو انتخاب کنن، نتیجه کار براشون باحال تر هستش.

شکلای جور واجور رنگ بلوند

اگه از طرفداران موهای بلوند هستین با توجه به گرم تر شدن هوا موهایی به رنگ بلوند روشن، بلوند عسلی، پلاتینه، بلوند بژ که امسال با هالهای روشن تر و بلوند تر در بورسه، بلوندهای کنفی، صدفی، کاراملی، کره ای و … با سبکای جور واجور آمبره، سامبره، بالیاژ، بی بی لایت، لو لایت و هایلایت انتخابایی مناسب واسه شروع سال جدید هستن. از طرف دیگه بیشتر خانومایی که موهایشان رو بلوند می کنن، تموم نگرانی شون اینه که به جای تناژ «زرد» درنهایت یک تناژ «دودی» و «پلاتینه» به موهایشان بدن.

خبر خوب به ویژه واسه کسائی که معمولا موهایشان به اصطلاح به «پایه» نمی رسه و بعد از شسته شدن «رنساژ» معمولا تناژ زرد به خودش میگیره اینه که بلوندهای سال ۲۰۱۸ به جای تناژ سفید و نقره ای و پلاتینه، تن «طلایی» و «زرد کَره ای شون» غالبه. با این همه، اگه پوست تون روشنه و چشمای رنگی دارین، پیشنهاد ما به شما اینه که موهاتون رو بلوند و طلایی نکنین. واسه ایجاد یک ترکیب رنگی جذاب و کنتراست اصولی، سراغ رنگای تیره مثل «قهوه ای سوخته» و «مشکی» برید.

از طرف دیگه رنگای «قهوه ای موکا تیره»، «بلوند یخی»، «رزگلد»، «کاراملی»، «شرابی با تناژ بنفش» و «قهوه ایای طلایی و نسکافه ای» واسه پوستای روشن با ته رنگ صورتی و قرمز انتخابای مناسبی هستن. اگه هم پوست تون خیلی تیرهه، بازم بلوندهای روشن واسه شما مناسب نیستن. قهوه ای تیره، مشکی و بلوندهای متوسط مثل شاه بلوطی با تکنیکای هایلایت و بالیاژ چهره شما رو بازتر و شفاف تر می کنن.

برن؛ رنگ محبوب سلبریتیا

اگه واسه فصل بهار قصد دارین موهاتون رو رنگ کنین، بد نیس بدونین یکی دیگر از شکلای جور واجور رنگای بلوند که از ترکیب رنگ قهوه ای و رنگای روشن موسوم به «بلوند» به دست میاد و اتفاقا با تموم رنگای پوست سازگاره، رنگای موسوم به «Bronde» است. حالت سایه روشن و یک دست نبودن رنگ در تکنیک بالیاژ هم زیبایی اونو دوبرابر می کنه. بد نیس بدونین که «Bronde» ازجمله محبوب ترین رنگ موها در بین ستارهای هالیووده. از طرف دیگه، رنگ موی برن یک انتخاب ایده آل به ویژه واسه پوستای گندمی، زیتونی، برنزه و سبزه روشنه.

قرمز و ماهگونی؛ رنگی واسه تموم پوستا

تناژهای جور واجور رنگ قرمز از مسی گرفته تا ماهگونی، بنفش بادمجانی، شرابی بادمجانی و قرمز آتشی ازجمله انتخابای محبوب در تموم فصول سال هستن. اتفاقا هایلایتای قرمز آتشی، ماهگونی و بنفش ازجمله گزینه های هیجان انگیز واسه فصل بهار حساب می شن. رنگایی با تن قرمز و بنفش که در دسته رنگای گرم قرار می گیرن، واسه تموم پوستا از روشن گرفته تا گندمی و سبزه مناسب ان. اما اگه پوست تون خیلی تیره یا زیادی روشن و سفیده بهتره واسه رنگای خونواده قرمز و شرابی با تناژهای جور واجور موهاتون رو به سبکای لولایت و هایلایت رنگ کنین.

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

رنگای فانتزی؛ محبوب حتی در فصل بهار

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

رنگ موهای فانتزی در سالای گذشته ازجمله پرطرفدارترین رنگ موها به ویژه در بین دختران جوون هستن که اتفاقا به چهره ظاهری لطیف و سرحال می بخشن. رنگای فانتزی در تناژهای جور واجور ازجمله رنگایی هستن که واسه رسیدن به اونا باید اول موهاتون رو دکلره یا بی رنگ کنین. از قرمز و صورتی گرفته تا سبز و آبی و رزگلد و بنفش که اتفاقا رنگ سال هم هست، در طیف رنگای فانتزی هستن. این رنگا که رنگای فصل بهار و تابستون در سرتاسر دنیا هستن معمولا به سرعت از بین می رن و واسه حفظ ظاهر شیک و منظم شون احتیاج به مراقب دائمی دارن. اگه فرصت و حوصله ی این رو ندارین که به طور منظم ریشه ی موهاتون رو رنگ کنین، بهتره تموم موهاتون رو رنگ نکنین. بهترین و بی دردسرترین روش واسه رنگای فانتزی استفاده از تکنیکای «بالیاژ» و «آمبره» است.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چیجوری یک بیلبورد تبلیغاتی جذاب طراحی کنیم؟

یک هایلایت بهاری جوون پسند

یکی از محبوب ترین سبکای هایلات در بین دختران جوون به ویژه اونایی که علاقه ندارن تموم موهایشان رو به دست رنگ بسپارند، سبک «هایلایت مخفی» است. در این سبکِ جوون پسند، روی زمینه و لابه لای موهای خودتون چند تکه موی روشن تر یا «هایلایت» به هر رنگی که دوست دارین، در میارید. رنگای بلوند و فانتزی مناسب ترین رنگا واسه این سبک شیک هایلایت به ویژه در فصل بهار هستن.

مشکی؛ رنگی واسه تموم فصول

رنگ موی مشکی از اون دسته رنگ هاییه که لقب رنگی واسه تموم فصول برازنده ی اینه. اگه پوست سفیدی دارین و طرفدار رنگای روشن و بلوند و قرمز هم نیستین، رنگ مشکی همیشه می تونه یک انتخاب ایده آل حتی واسه روزهای سبز بهاری باشه.

تیپ بهاری واسه آقایان

۱. پیراهنای چهارخانه و طرح دار بپوشید

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

استفاده از پیراهنای چهارخانه و طرح دار مردانه همون کارکرد لباسای گل دار زنانه رو واسه آقایان داره. این پیراهنا رو می تونین با یک شلوار جین یا کتان و یک جفت کفش کالج یا رسمی ست کنین. مثلا اگه انتخاب تون پیراهن قرمز چهارخانهه، شلوار جین مشکی خوب با اون هماهنگه. یا مثلا پیراهن چار خونه دودی و نوک مدادی در کنار یک شلوار جین آبی به زیبایی می شینه. اگه پیراهن تون طرح دار سرمه ای، قهوه ای یا جین تیرهه، اونو با یک شلوار کتان خاکی یا نخودی که تم رنگ زردش غالبه، ست کنین.

اگه اهل پوشیدن تی شرت هستین، تی شرتای اندازه خودتون رو بپوشید نه تنگ و نه گشاد. از رنگای خوشحال استفاده کنین و البته رنگ سفید رو هم فراموش نکنین. تی شرتای نخی یقه دار بهترین انتخاب واسه فصل بهار هستن. اگه دوست دارین یک تیپ اسپرت داشته باشین، ترکیب تی شرت، شلوار جین و کفش اسپرت سفید یا رنگی، انتخا بای خوبی هستن. تی شرتای نخی آستین بلند هم واسه فصل بهار مناسب هستن.

چند سالیه که «خاکستری» به رنگ محبوب طراحان مشهور کت وشلوار واسه فصول بهار و تابستون تبدیل شده. طبق قوانین نانوشته ی دنیای مد، استفاده از این رنگ احتیاج به جسارت زیادی واسه شرکتای مشهور داره اما طراحان برندهایی مثل D&G ،CK ،PRADA و … این خطر رو کرده و چند سالیه که واسه کلکسیون فصل بهارشان روی رنگ خاکستری کت و شلوارها سرمایه گذاری کردن که موفق هم بوده. از طرف دیگه خاکستری، رنگ محبوب خیاط هاست. رنگی سنتی و انعطاف پذیر که خیلی راحت با رنگای جور واجور پیراهن ست می شه.

۲. تیپای اسپرت بهاری واسه مردها سرزنده

در هر سن وسالی که باشین، اگه از اون دسته مردها سرزنده ای هستین که اهل پوشیدن کت و شلوار رسمی واسه دید و بازدیدهای بهاری عید نیستین و تیپای راحت تر و اسپرت رو ترجیح میدید، یک کت تک طوسی، کرم یا هر رنگی رو که با روحیه تون سازگاره، با یک دست پیراهن روشن یا تیره، شلوار کتان به رنگ روشن یا تیره (بستگی به رنگ کت داره) و البته یک جفت کفش کالج یا کتان مشکی یا رنگ روشن و حتی رنگی، ست کنین.

۳. یک کت ترنچ همراه داشته باشین

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

«کتای ترنچ» کتای سبک بارانی کمربند دار واسه فصل بهار هستن. این کتای سبک و شیک در رنگای بژ، مشکی و خاکی واسه استایلای رسمی و نیمه رسمی مناسب هستن و با پیراهنای رسمی رنگ روشن، شلوارهای کتان و جین راسته در رنگای جور واجور و کفشای اسپرت، رسمی و کالج خیلی راحت ست می شن. داشتن یک کت ترنج بژ یا کرم واسه فصل بهار به ویژه در شهرهای مناطق سردسیر، یک انتخاب هوشمندانه و ایده آله.

پیشنهادای عمومی

۱. لایه لایه لباس بپوشید

بهترین روش لباس پوشیدن در فصل بهار، لایه لایه لباس پوشیدنه. از آنجایی که در فصل بهار دمای هوا و شرایط جوی متغیره، بهتره اول یک بلوز یا پیراهن نخی، بعد یک مانتو یا کت نه چندون کلفت روی اون بپوشید، اگه هم خیلی سرمایی هستین یک سویشرت، کت جین، کت بارانی یا ژاکت کلفت تر همراه داشته باشین تا در صورت سردتر شدن هوا از اون استفاده کنین.

۲. پارچهایی از جنس مناسب انتخاب کنین

بهترین لباسا واسه فصل بهار لباسایی از جنس نخ، پنبه و کتان هستن. اما درصورتی که بیشتر احساس سرما می کنین، پارچهایی از جنس پشم نازک، ابریشم و کنف انتخابای مناسبی هستن.

۳. رنگای خوشحال بپوشید

بهار زنده ترین و سرحال ترین فصل ساله و همین مسئله دست مون رو واسه انتخاب شادترین رنگا باز می ذاره. از شکلای جور واجور طیف رنگ سبز و سِت کردن اونا با رنگایی مثل لیمویی، قرمز و سُرمه ای گرفته (مثلا بالاتنه سبز و پایین تنه یک دامن یا شلوار جین) تا سِت کردن رنگی مثل آبی آسمونی با رنگای خوشحال قرمز و صورتی همه سرزندگی و نشاط فصل بهار رو تو ذهن بیننده تداعی می کنن و مناسب تیپ بهاری هستن. اگه اهل رنگای شادی مثل زرد و صورتی هستین، خیلی راحت می تونین اونا رو با رنگایی مثل سُرمه ای، قهوه ای، بنفش، مشکی و حتی رنگای خنثی مثل سفید و طوسی هماهنگ کنین.

۴. از عطرهای مناسب فصل بهار استفاده کنین

بهترین رایحهای عطر زنانه و مردانه واسه فصل بهار عطرهای پر انرژی با رایحهای گلی – میوه ای، وانیلی و چوبی با بوهای سبز و خنک و شیرین هستن.

۵. چتر رو فراموش نکنین

آب و هوای بهاری قابل پیش بینی نیس. بارشای بعضی وقتا و بی بعضی وقتا در بیشتر مواقع و به ویژه زمانی که در فضای آزاد هستین، ممکنه شما رو غافلگیر کنن. واسه همین یادتون باشه که همیشه یک چتر در کیف دستی یا اتومبیل تون داشته باشین.

۶. شلوار جین هاتون رو بپوشید

چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟ آموزشی

شلوارهای جین هم ازجمله بهترین انتخابا واسه یک تیپ بهاری هستن. واقعا اگه یک عدد شلوار جین سنتی تیره یا روشن در کمد لباس هاتون دارین خیال تون واسه ست کردن یک تیپ بهاری تا حدود زیادی راحته. خانوما واسه ست کردن کفش با شلوار جین مشکل زیادی ندارن. شلوار جینای راسته، دم پا گشاد و سنتی رو میشه با کفشای پاشنه بلند، اسپرت و کتانی ست کرد.

آقایان بهتره گزینه ست کردن کفش رسمی مشکی با شلوار جین رو از یاد ببرن. کالجای رنگی، کتانی و البته یک جفت کفش رسمی قهوه ای انتخابای بهتری واسه ست کردن کفش مردانه با شلوار جین هستن. در تموم دنیا، ست کردن شلوار جین با کفش قهوه ای رسمی یک قانونه پس از این قانون جهانی سرپیچی نکنین. اگه قصد دارین با شلوار جین یک کفش قهوه ای کمی تا قسمتی ساقدار و رسمی بپوشید بهتره یک جفت کفش ساق دار بندی انتخاب کنین.

۷. عینک آفتابی بزنین

شرکتای مشهور تولید عینک آفتابی از «میو میو»، «دیور»، «دولچه ان گابانا» گرفته تا «گوچی» و «ولنتینو»، از ماه ها پیش کلکسیون بهاره شون رو به بازار فرستاده ان. در این بین مجله مد مشهور «ووگ» در هفته های گذشته به معرفی جذاب ترین عینکای آفتابی برندهای برتر مد جهان پرداخته. از عینک خلبانی زرد رنگ برند کریستین دیور گرفته تا عینکای گربه ای با طراحی قدیمی برند مشهور Erdem در این فهرست بلند بالا به چشم می خورن. برند مشهور «گوچی» هم واسه بهار و تابستون ۲۰۱۸ یه جور عینک آفتابی به سبک علمی-تخیلی طراحی کرده.

بد نیس بدونین که به باور ی متخصصین چشم، در فصول پاییز و بهار بیشترین اشعه ی ماورای بنفش به چشم برخورد می کنه چون که اشعه ی نور خورشید به شکل مایل به زمین برخورد می کنه و برمیگرده و اینطوری به چشم آسیب وارد می شه. این در حالیه که برخلاف تصور عموم در فصل تابستون تابش و برگشت اشعه ی نور خورشید به سطح زمین عمودیه و چشما آسیب کمتری می بینن.دسته‌ها: آموزشی