شناسنامه ی کتاب

عنوان اصلی کتاب: The History of Love

عنوان کتاب به فارسی: تاریخ عشق

نویسنده: نیکول کراوس (Nicole Krauss)

سال پخش: ۲۰۰۶

 

درباره کتاب

آلما سینگر ۱۴ ساله به دنبال درمانی واسه تنهایی مادرش می شه. اون فکر میکنه که می تونه این درمان رو در کتابی پیدا کنه که مادرش با عشق در حال ترجمه ی اینه. بخاطر این به جست وجوی نویسنده ی کتاب می پردازه.

در اون طرف نیویورک، پیرمردی به نام لئو گرسکی سعی می کنه تا کمی بیشتر زنده بمونه. اون هر روز به عشق گمشده ی خود فکر میکنه. عشقی که ۶۰ سال پیش در لهستان، الهام بخش اون واسه نوشتن یک رمان بود.

لئو نمی دونه که رمانش نابود نشد و نسل به نسل گشت و از اقیانوس گذشت و زندگیای زیادی رو تغییر داد…

این کتاب تاریخ یک عشق نیس. داستان عشقا و شکستای جور واجور در دوره های زمانی و سرزمینای مختلفه. عشقایی که اونقدر رهگذرانی از کنار هم میگذرن. زندگی همدیگه رو تحت تأثیر قرار میدن. بی اونکه بدونن عشقای دیگر واسه چه کسانیه و چه فراز و فرودهایی داشته.

نوشتار داستان به یادماندنی و تأثیرگذاره. این داستان بدون کلیشه شدن یا سر بردن حوصله ی شما، قلب تون رو به درد میاره. در این داستان همه به دنبال عشق می گردن. ولی با این وجود به دنبال خودشون هم می گردن. گویی که می خوان خودشون رو در مورد معشوق پیدا کنن. حتی به مدت کوتاهی به این هدف می رسن. ولی زندگی، این عشق رو مثل ماهی از دست شون می سُراند. واسه همین هم باقی عمرشون رو گم شده و سرگردان می مونن.

این کتاب واسه شماس؟

کتاب تاریخ عشق واسه کسانیه که دل شون داستان عاشقانه ای می خواد که عمیق تر و تفکربرانگیزتر از داستانای بیشتر پسند باشه. کسائی که می خوان به همراه شخصیتای داستان به جست وجوی عشق نامیرا و جاودانه برن. حتی اگه این عشق تموم زندگی شون رو در سرگردانی تباه کنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چیجوری یک تیپ بهاری شیک و برابر مد روز داشته باشیم؟

کتاب تاریخ عشق؛ داستانی واسه افرادی که در جستجوی عشق هستن آموزشی

کتاب تاریخ عشق؛ داستانی واسه افرادی که در جستجوی عشق هستن آموزشی

این داستان واسه کسانیه که راجبه سرنوشت فکر کردن. کسائی که باور دارن که ما به دنیا اومدیم تا در جهان ردی از خود به جای بذاریم. ممکنه هیچوقت ندانیم که چه کسائی از ما تأثیر گرفتن و چه جوری. ولی این تأثیر در جهان هستی باقی خواهد موند و آخرش به مقصد پایانی خود خواهد رسید.

در حاشیه

کتاب تاریخ عشق نامزد دریافت جایزه ی رمان اورنج در سال ۲۰۰۶، برنده ی جایزه ی ادوارد لوئیس والانت در سال ۲۰۰۵، و برنده ی جایزه ی بین المللی ویلیام سارویان در سال ۲۰۰۸ شد. در فرانسه جایزه ی بهترین رمان خارجی سال ۲۰۰۶ رو از اونِ خود ساخت.

نیکول کراوس جدا از اینکه کتاب تاریخ عشق رمانای موفق دیگری رو هم به رشته تحریر درآوردهه. از بین اونا میشه به «خونه ی بزرگ»، «جنگل تاریک» و «مردی وارد اتاق می شه» اشاره کرد.

نیکول کراوس این حرفه رو از زمان نوجوونی و با سرودن شعر شروع کرد. اون در سال ۱۹۹۲ به دانشگاه استنفورد رفت و در رشته ادبیات انگلیسی مشغول به تحصیل شد. اون به عنوان دانشجوی نمونه فارغ التحصیل شد و اشعار اون برنده ی چندین جایزه ی دانشجویی شدن.

در سال ۱۹۹۶ کراوس برنده ی بورسیه ی مارشال شد و تحصیلات کارشناسی ارشد خود رو در دانشگاه آکسفورد شروع کرد. در همون دوره در کلاسای مؤسسه ی کورتالد هم شرکت کرد و کارشناسی ارشد تاریخ رو هم با تمایل هنر آلمان قرن ۱۷ ام، از اون مؤسسه دریافت نمود.

اون در سال ۲۰۰۲ اولین رمان خود رو با عنوان «مردی وارد اتاق می شه» منتشر کرد. از اون زمان، اون چندین رمان منتشر کرده که همه از موفقیت زیادی بهره مند بودن. اون حالا در بروکلین نیویورک به همراه همسر و فرزندان خود زندگی می کنه.دسته‌ها: آموزشی